Posted in

Rétvári Bence az oktatásért aggódik OkosHír: Az Országgyűlés keddi ülésén Rétvári Bence (KDNP) bírálta az oktatási miniszter közelmúltbeli nyilatkozatait

Rétvári Bence az oktatásért aggódik OkosHír: Az Országgyűlés keddi ülésén Rétvári Bence (KDNP) bírálta az oktatási miniszter közelmúltbeli nyilatkozatait, mire Magyar Péter miniszterelnök az oktatási szektor korábbi állapotára és a jelenlegi kormányzati reformokra hivatkozva válaszolt.

Rétvári Bence napirend előtti felszólalásában aggályait fejezte ki az iskolákban tapasztalható bizonytalanság miatt.

A képviselő bírálta az oktatási miniszter közelmúltbeli kommunikációját, amelyet konkrétumok nélkülinek nevezett. A KDNP politikusa külön kitért a kistelepülési iskolák fenntarthatóságára, valamint a hat- és nyolcosztályos képzési formák jövőjével kapcsolatos kormányzati tervekre. Rétvári Bence emellett kifogásolta az egyházi iskolák integrációs elvárásait, hangsúlyozva, hogy ezen intézmények számos esetben már most is aktívan részt vesznek a felzárkóztatásban.

Kormányzati válasz a parlamentben
Magyar Péter miniszterelnök válaszában visszautasította a kritikát. A kormányfő reagált az ellenzéki képviselő felvetéseire, emlékeztetve a korábbi kormányzati ciklusok oktatáspolitikai döntéseire. A miniszterelnök rámutatott a pedagógusok korábbi megbecsültségének hiányára, valamint az oktatásirányítás korábbi szervezeti struktúrájára.

 

A miniszterelnök szerint a jelenlegi kormányzati ciklusban létrejött az önálló oktatási minisztérium, amely a szakmai egyeztetések fórumaként szolgál. Magyar Péter kijelentette, hogy a pedagógusok körében jelenleg felszabadultabb munkavégzés tapasztalható. A kormányfő a diákok politikai preferenciáira vonatkozó kérdéssel is visszakérdezett a képviselőnél, összefüggést keresve az oktatási elégedettség és a választói magatartás között.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *