Budai Gyula hűtlen kezelés és költségvetési csalás gyanúja miatt feljelentést tett Magyar Péter ellen.
A fideszes politikus állítása szerint Magyar Péter a Diákhitel Központ vezetőjeként olyan szerződéseket írt alá, amelyek összesen akár 1,1 milliárd forinttal is túlárazottak lehettek. A kifogásolt megállapodások állítólag Balásy Gyula érdekeltségeihez köthető cégekkel jöttek létre.
Budai Gyula szerint az ügy már nem csupán politikai vita kérdése, hanem olyan szerződésekről van szó, amelyek esetében felmerülhet a büntetőjogi felelősség vizsgálata is. A képviselő közlése szerint a feljelentést április 8-án nyújtotta be a hatóságoknak.
Az ügyben várhatóan a hatóságok vizsgálata döntheti el, hogy történt-e jogsértés vagy sem.
👇 Ön szerint szükség van teljes körű vizsgálatra az ügyben?
